a n i e l e b o ż y s t r ó ż u m ó j . . . misiaczek.blog Kocham i będę kochać bez końca, wśród dnia i wschodzącego słońca, wśród nocy, świtu, księżyca. Po prostu do końca życia... Pozdro for all :* Buźka !!!



księga goœci



2024
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
grudzień
listopad



{linki}

Ile was było na moim blogu od 14.11.2004r.. sms



Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 04.03.2005 :: 16:59
hey
co tam u was...ja wpadłam W manie robienie tych dziwnych breloczkow z takich kolorowych nitek :] umiem płaskie, okrągłe, kwadratowe, skręcane, skośne i jeszcze jakieś, które nie wiem jak sie nazywają :] A wy co sądzicie o tych sznureczkach? One mnie odstresowują
Komentuj(18)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 05.03.2005 :: 22:15
HEY WAM MOI KOFFANI
Więc mam żółwia :] Więc , jgo historia jest taka ( nie chce mi się pisać więc przekleje to z mojego gg)
oszłam do sklepu i zapytałam sie o żółwia, a ekspedientka mi powiedziała , że może mi oddać zadki okaz żółwia za darmo razem ze wszystkimi akcesoriami, no to wziełam, bo ona gdzieś wyjeżdża i nie może sie nim opiekować,
Wiem że jest to napisane bardzo nie stylistycznie ale co tam .... więc teraz musze tylko kupić nowe akwarium bo ta baba jest straszna, że tego biedaka w takim małym trzymała No wieć pozdrowki dla wszystkich :]

Komentuj(6)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 08.03.2005 :: 17:09
hey wam.
Nareszcie rekolekcje :] jutro na rolki do dynamixu ide. prawie cała klasa będzie, myśle, że to będzie super dzień A wy lubicie jeździć na rlkach ??? miłego dnia
Komentuj(3)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 08.03.2005 :: 17:32
Ile osobek to przeczyta??? Jestem ciekawa.... ale ciekawośc to pierwszy stopień do piekła :p No moje kochane WsZyStKiEgO NjLePsZeGo z oKzJI nAsZeGo ŚwIęTa :] Zebyście miały jakiś boskich facetow i wogole super życie :] No a co dostałayście z okazji Dnia Kobitki ??? Piszcie wszytsko :]
Komentuj(11)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 08.03.2005 :: 18:42
Po lewej stronie bloga zrobiłam sonde na temat sportu :] Głosujcie... A jak nie ma tam waszego sportu lub Nie lubicie sportu to piszcie mi w komentach No i piszcie co dziewczyny dostałyście z okazji naszego dzionka :]
Komentuj(16)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 10.03.2005 :: 10:56
Każdy twój dotyk - Działa jak narkotyk Kiedy jesteś blisko - Plonie we mnie wszystko
Przepraszam was, za trudnoścz moim blogiem, ale cośik mi sie zepsóło i musiałam robić wszyściutko od nowa... tak.... Dopisałam po prawej stronie więcje wierzyków o miłośći... Bardzo mi sie spodobały :] Nie wiem, mam jakiś dziwny nastrój... Taki jak bym... No sama nie wiem, po prostu fajny... Ale dizś jestem bardzo zamyślona... Piszcie mi w komentach jak wam sie podoba nowa wersja mojego bloga :] No i oczywiście wierszyki :] PoZdRoWiOnKA :D




Komentuj(29)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 10.03.2005 :: 22:08
Heycik wam
Byłam na rolkach z moją paczką i było ZAJEBIŚĆIE ... Porobiło sie pare sztuczek i kolesie nas podrywali ;] A jedni byli tak namolni , że az sie przestraszyłyśmy ;D No a w sobotke do kina na horror :] Ale fajnie... No i jak moj szablonik... piszcie. Pozdrówki
Komentuj(3)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 11.03.2005 :: 11:29
No heycik.
Ja mam rekolekcje. Ale byłam tylko jeden dzień, bo chciałam oglądnąc film "Szkoła uczuć". No i bardzo mi sie podobał :] A wy go oglądaliście??? No i ogolnie stwierdziłam, że musze sie polenić, bo mam dośc nauki... Nie biorąc pod uwage, że w przyszłym tygodniu mam pełno sprawdzianó, a ja prawie nic nie umiem ... Ale mówią"Żyj chwilą" Więc może raz tak pożyje... No bo przecież, może już nie być okazji.. Pozdrowionka :]

Polecam bardzo fajnego blogusia- Paulusi ;] KlIk W PlIk :]

No więc klikajcie :p
Komentuj(3)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 16.03.2005 :: 14:34
Hey wam...
No nareszcie chwila spokoju ( w pewnym sensie) Została w ty tygodzniu tylko sprawdzian z historii i pytanie z matmy, biologie nam przełożyli... GG mi sie zepsóło i musiałam na tlenie założyć... bu... wam tesh sie zacina?? Prosze o dpowiedź z komentach... Z góry dzięki :}
Komentuj(15)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 20.03.2005 :: 16:12
EvErYtHiNg ABoUt aNgEl's

Zanim przyszliśmy na świat, podobno mieszkaliśmy z aniołami w rajskim ogrodzie. Kiedy zapadła decyzja o naszym narodzeniu, Anioł Stróż położył nam palec na ustach, byśmy nie opowiadali o tym, co przeżyliśmy w niebie. Ślad jego dotyku ma każdy z nas- to podłużne wgłębienie pomiędzy nosem a górną wargą...
Komentuj(141)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 27.03.2005 :: 16:15
UwIeRz w aNiOły
Kliknij tu,żeby zobaczyć -warto
Ten blog postanowiłam poświęcić na temat tak pieknych i cudownych ,promieniujące radością i dobrocią istot-jakimi są Anioły. Brakuje w polskim internecie informacji na ich temat. Ja interesuje sie nimi od bardzo niedawna.A przekonała mnie do tego, zwykła strona internetowa. Od zawsze ciekawiły mnie istoty pozaziemskie.
A teraz informację o anielskich hierarchiach, tabelka, dzięki której każdy z Was może odnaleźć imię swojego Anioła Stróża (Anioła Regenta). Ponadto trochę modlitw .Z czasem na pewno pojawią się inne rzeczy... Zapraszam.

Serafiny – Anioły miłości, światła i ognia

Cherubiny – strażnicy gwiazd stałych, niebiańscy kronikarze, dawcy wiedzy

Trony – przynoszą sprawiedliwość Boga (zwane są także Rydwanami lub Kołami)

Panowania (Dominacje) – regulują anielskie obowiązki, przez nie manifestuje się Majestat Boga

Cnoty – czynią cuda na ziemi, obdarzają wdziękiem i męstwem

Moce (Władze) – powstrzymują wysiłki demonów, które chcą zniszczyć świat

Zwierzchnictwa (Książęta) – ochraniają religię

Archanioły i Anioły – opiekunowie ludzi i wszystkich rzeczy materialnych


Komentuj(9)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 27.03.2005 :: 22:27
Karty Anielskich Symboli

Karty anielskich symboli będą służyć ci podpowiedzią w różnych życiowych sytuacjach. Kiedy nie wiesz, co zrobić, jak postąpić, jak zakończy się jakiś problem, zapytaj kart. Odpowiedź jest krótka i konkretna. Zainspiruje i podpowie, jak podejść do tematu.
Zanim przystąpisz do wróżby, zapal kadzidełko i zwróć się o pomoc do swojego Anioła Stróża. Skup się przez chwilę w krótkiej medytacji. Wyobraź sobie jak przestrzeń wokół ciebie wypełniają przyjazne duchowe istoty. Poczuj swojego opiekuna tuż obok ciebie, poczuj jak lekko kładzie ci dłoń na ramieniu. Teraz skoncentruj się na problemie

1. Kiedy już sformułujesz pytanie wybierz liczbę od 1 - 24.

Np. 7

2. Następnie dodaj do niej dzień swojego urodzenia. Np. jeśli urodziłeś się 11.03.1967, działanie wygląda tak:

Np. 7 + 11 = 18

3. Następnie dodaj liczbę dnia, w którym wróżysz. Jeśli dzisiaj jest 16.02.2000, to działanie wygląda tak:

Np. 18 + 16 = 34

4. Jeśli wynik jest większy niż 24, odejmij 24 od tej liczby (jeśli nadal jest większa, to odejmij 24 jeszcze raz):

Np. 34 - 24 = 10

Liczba której szukasz to 10.

Jest to numer karty, która da ci odpowiedź.

(5. Jeśli suma dat i twojej liczby jest mniejsza od 24 - np. 19 - odejmij tę liczbę od 24.

Np. 24 - 19 = 5

Liczba i numer karty, której szukasz to 5)( to jest przykład)

KARTY













1. DRZEWO


Zaufaj swoim podstawom, temu, co łączy cię z rodziną, wychowaniem, zasadami.Oparcie znajdziesz w tradycji. Pamiętaj, że masz w sobie siłę. Sytuacja, w której się znalazłeś wymaga jednak cierpliwości.



2. KRYSZTAŁ


Swoją sprawę musisz rozważyć na poziomie duchowym. Wykorzystaj swoje zdolności ponadzmysłowe, posłuchaj intuicji, zaufaj snom. Jeśli zagłębisz się w medytacji bez trudu znajdziesz odpowiedź.



3.SKRZYDŁA

Masz możliwość pełnego rozwinięcia skrzydeł. Możesz wznieść się wysoko w swoim rozwoju. Bądź lekki, pozbądź się ograniczeń. Zastanów się, co cię niepotrzebnie wiąże i odrzuć to.



4. GWIAZDY


Możesz śmiało realizować każde najodważniejsze plany. To okres twojej dobrej passy, bowiem opatrzność czuwa teraz nad tobą i wspiera twoje zamysły. Jeśli nie masz planów, to teraz je stwórz i realizuj.



5.JIN-JANG









Jedność i harmonia wypełniają twoje życie. Jesteś teraz na właściwej drodze i dobrze będzie, jeśli wytrwasz w swych nastawieniach jak najdłużej. Jeśli działanie jest krótkie, to teraz osiągniesz zamierzony efekt i spełnienie.



6.HARFA


Słuchaj swojego wewnętrznego głosu. On napełni cię muzyką, harmonią i radością. To okres uzdrowienia wszystkich chorób i problemów. To okres pokoju.


7.TĘCZA


Korzystaj z piękna przyrody, ciesz się światem, który cię otacza. Korzystaj ze wszystkiego, co niesie życie. Twoje sprawy zakończą się sukcesem. Możesz mieć nadzieję na pozytywny wynik i uzdrowienie duszy.



8. GÓRA









Stawiaj sobie ambitne cele. Teraz możesz je osiągnąć i zdobyć szczyty sławy. To dobry okres na zdobywanie wiedzy, rozwój i naukę. Przed tobą nowe perspektywy. Nawet jeśli wspinaczka będzie trudna, to cel zostanie osiągnięty.



9. SERCE


Otwórz swoje serce. Nie bój się miłości. Nie bój się współczucia. Naucz się brać i dawać, czerpiąc z tego radość. Pozbądź się lęków i posłuchaj głosu swoich uczuć. Zawierz im.



10. LEW




Sytuacja wymaga odwagi i stanowczego działania. Masz w sobie siłę i moc. Potrafisz obronić siebie i swoje sprawy. Nie wolno ci się poddawać! Pamiętaj o potrzebach twego fizycznego ciała.



11. ORZEŁ


Posiadasz wyjątkowy zmysł obserwacji i odpowiednią wiedzę. Stać cię na więcej niż dajesz z siebie w tej chwili. Niech wiedza duchowa będzie twoim przewodnikiem. Bądź czujny, ostrożny i wierny swoim ideałom.



12. GOŁĘBICA


Poddaj się wydarzeniom i doświadczeniom, które spotykasz na swojej drodze. Życie wymaga od ciebie wyjątkowego spokoju i łagodności. Spełniaj własne obowiązki z miłością.



13. CHMURY
To, co się wydarza jest skutkiem twoich przeszłych działań. Przyjmij to wszystko z godnością. Jeśli chcesz cos zmienić, musisz zaprząc swoja wyobraźnię w sztuce wizualizacji. Pomocne mogą być wszystkie subtelne energie.




14. DZIECKO


W twoim życiu pojawia się coś nowego. Ten pierwszy krok wykonaj ze szczególną troską i ostrożnością, bowiem od niego zależy reszta przyszłych wydarzeń. Zmiana i odrodzenie w życiu.



15.TELESKOP



W tym przypadku przyszłość jest istotniejsza niż tu i teraz. Zainteresuj się tym, co przed tobą. Rozwiń swoje zdolności prognostyczne, zaufaj snom lub intuicji. Przygotuj się na to, co niesie jutro, bo to jest ważne.



16. BŁYSKAWICA


Jakaś szokująca wiadomość przewróci twoje życie do góry nogami. Ogromna energia, z którą się zetkniesz może być użyta w sposób konstruktywny lub niszczycielski. Od ciebie zależy, jak ją wykorzystasz. Działaj szybko.



17. LUSTRO


Potrzebna ci chwila spokojnej refleksji. Otaczający cię ludzie i sytuacje są twoim lustrem - odbiciem tego co drzemie w twoim wnętrzu. Przemyśl to i postaraj się najpierw zmienić siebie na lepsze.



18. STUDNIA



W twojej podświadomości są odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Zbadaj sprawę głębiej, poszukaj dobrej rady u innych mądrych ludzi. To, co wiesz dotąd, to tylko wierzchołek góry lodowej.



19. KIJ


Pierwszy ruch należy do ciebie. Musisz rozbudzić w sobie odwagę. Masz do tego wiele siły życiowej. Niemniej potrzebujesz wsparcia i ochrony bliskiej osoby. Rozejrzyj się wokół ciebie, ktoś przyjdzie z pomocą.



20. KWIAT PUSTYNNY


Przeżywasz ciężkie chwile, ale pamiętaj, ze po burzy zawsze świeci słońce. Nie poddawaj się, wkrótce kłopoty miną. Wykorzystaj siłę wewnętrzną, żeby przetrwać. Jest nadzieja na lepsze.



21. RÓŻDŻKA


Moc ducha jest z tobą. Rozwijaj w sobie swoje magiczne zdolności, zainteresuj się swoimi parapsychicznymi możliwościami. W tym zakresie możesz wiele osiągnąć. To symbol uzdrowienia i przemiany.



22. OGNISKO


Zwróć swoją uwagę na rodzinę i przyjaciół. Twoje życie w tym czasie powinno kręcić się w zbiorowości bliskich ci osób, których towarzystwo obdarza cię ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa.




23. ŚWIECA


Wkrótce coś nowego pojawi się w twoim życiu. Zaufaj wewnętrznej mądrości, to pozwoli ci wyjść z cienia i doznać prawdziwej iluminacji. Boskie przewodnictwo zapewni ci pełne zrozumienie.




24. KSIĄŻKA


Przed tobą nowe możliwości nabywania wiedzy i okazja rozwoju. Wykorzystaj je jak najbardziej twórczo. wiele musisz się jeszcze nauczyć. Brak wiedzy utrudnia ci życie. Zmień to, otwórz się na nowe lekcje.





Komentuj(9)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 29.03.2005 :: 18:53
Kilka słów o czyścu
Czyściec jest miejscem, do którego trafiają dusze ani zbyt dobre, ani zbyt złe. Można by nawet powiedzieć, że jest to miejsce dla tych, którzy są nijacy - byli posłuszni prawu boskiemu i nie sprzeciwiali się głównym przykazaniom, ich uczynki jednak były na tyle grzeszne, że muszą je teraz odpokutować, aby dostać się do raju.
Czyściec w historii pojawiał się od zawsze, ale największa jego popularność przypadła na czasy chrześcijaństwa.
Nie chrześcijanie wymyślili jednak czyściec. W tradycji gnostyckiej taką funkcję spełnia Matarata, gdzie zbłąkana dusza pragnąca światła rajskiego szczęścia musi pokonać siedem strażnic. Każda ze strażnic symbolizuje wykroczenia, za które występne dusze cierpią katusze: zabójstwo, cudzołóstwo, kłamstwo, niesprawiedliwość, głodzenie niemowląt, lichwa, odmawianie jałmużny.
W tradycji żydowskiej odpowiednikiem czyśćca jest Szeol.
Obrazy katolickiego Czyśćca są barwne i bardzo dokładne. Dusze odbywają tam kary podobne do piekielnych, ale z nadzieją że cierpienie oczyści ich z winy. Najczęściej są to próby żaru lub lodowatego zimna.
Historia o atostopowiczce
Okoliczności pojawiania się autostopowiczki były podobne. Po prostu stała przy drodze i czekała, aż ktoś ją zabierze do samochodu i podwiezie. Młoda kobieta bez trudu zatrzymuje jedno z przejeżdżających obok niej aut. Nie jest uciążliwą pasażerką, bez trudu zabawia rozmową kierowcę. Prosi o podwiezienie do pewnej willi przy drodze. Po dotarciu na miejsce autostopowiczka prosi kierowcę, aby zadzwonił do drzwi domu, sama zaś pozostaje pod byle pretekstem przy samochodzie. Kiedy kierowca wraca okazuje się, że nikogo nie ma - autostopowiczka znika. Mieszkańcy domu wyjaśniają, że mieszkała tu kiedyś dziewczyna, która zginęła w wypadku samochodowym niedaleko stąd. Wypadek miał miejsce tam, gdzie dziewczyna zatrzymywała samochód.

Różne wersje tej historii krążą po Ameryce i ubarwiają niejeden ciemny wieczór. Niektórzy uważają, że jest to duch indiańskiej kobiety, która powróciła na te ziemie wcielając się we współczesną postać dziewczyny. Nie robi ludziom nic złego, trzeba być jednak uważnym. Na dźwięk piszczących hamulców może stać się agresywna i demoniczna i doprowadzić biednego kierowcę do spowodowania wypadku samochodowego.

W południowej części Niemiec w latach osiemdziesiątych XX wieku liczni kierowcy doświadczyli podobnej przygody. Podwozili pewną autostopowiczkę w dżinsach, która prowadziła z nimi ożywioną rozmowę, po czym rozpływała się w powietrzu. Nieraz działo się to podczas jazdy samochodem. Czy jest to współczesna wersja Białej Damy vel Frau Berta, starogermańskiej bogini straszącej niegdyś na bezdrożach?


Komentuj(1)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 29.03.2005 :: 19:18
Apparition takes away migraine!
Kim writes, "This picture is of a friend of mine from work and was taken by her sister a few years ago. When she showed it to me I just could not believe it. I have recently come across your website and ask her if I could submit it to you. Picture was taken after the sun was behind the trees. There was nothing that could have been caused a reflection. The small hill is actually steeper than it looks, the trunk is eye level when standing back from it. Her sister was sitting on a bench when she took it. The strangest thing about it is she had a very bad migraine at the time. The image is coming from above. You can clearly see the head and hands that are gripping her head. She says that when she stood to push the boys, her migraine was gone-just like that! They could not believe the photo when they got it back. This is one of the best photos I have ever seen. I don't know what kind of camera that was used, except that is was 35m. I know that this photo has not been altered. It does have a few minor creases and a smudge though. I am very anxious to hear what you have to say!"

Asylum cam spirit!
Taby writes, "I was watching the asylum cam when to my surprise this image appeared of what looks to be an angel or mystical spirit. I wasn't convinced these beings existed until I saw this."

Komentuj(4)


Pamiętaj, że 1 min. gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.!!!

Link :: 30.03.2005 :: 14:39
Dziwne przypadki u rodziny Maturów zaczęły się 21 czerwca 1985 roku. Wówczas z sufitu i ścian ich mieszkania w Sosnowcu zaczęła płynąć woda. Na początku myślano, że to pęknięta rura, jednak wizyta u sąsiada na górze sprawiła, że odrzucono tę wersję. Wezwano więc hydraulików, którzy też nie znaleźli usterki. Najdziwniejsze jest to, że woda przestawała ciec wieczorami, a zaczynała znowu rano. Następną osobą, którą wezwano, był doktor Z. Cias. Stwierdził on, że woda cieknie tylko w obecności w pokoju 12-letniego Artura Matury. Przeniesiono go więc do łazienki, wynikiem czego było to, że woda przestała ciec. Ciągle nie wiadomo było, co wywołuje płynięcie wody.

Chłopak twierdził, że woda idzie za nim nawet do szkoły. Mówił, że pojawia się wtedy, kiedy nikogo nie ma w pobliżu. Podejrzewano oszustwo, ale dr Cias stwierdził, że chłopiec nie byłby zdolny do przenoszenia takiej ilości wody i wylewania jej. Administracja oskarżyła Maturów o próby wyłudzenia odszkodowania. Zarząd spółdzielni mieszkaniowej wpadł na ciekawy pomysł: sprowadził różdżkarza, który wykrył "podejrzane pole energetyczne". Wszystko wskazywało na to, że Artur był celem tego pola.

Artur przeszedł wiele testow medycznych i niezupełnie medycznych. Aby wykluczyć do końca oszustwo, przywiązano Artura do wersalki i zostawiono go na kilka minut samego w pokoju. Po powrocie obserwatorów, znaleziono chłopaka mokrego z powodu wody cieknącej z sufitu... Gdy Artur osiągnął dojrzałość, woda przestała lać się z dziwnych miejsc w jego obecności. Zamiast tego, w pomieszczeniu, w którym się znajdował, zaczęły latać i roztrzaskiwać się o ściany przedmioty. Opisany powyżej przypadek określany jest w środowisku badaczy zjawisk paranormalnych mianem "nawiedzenia przez poltergeista". Coś takiego najczęściej przytrafia się dzieciom lub nastolatkom i zanika w miarę ich dorastania.

Badacze na całym świecie nie są zgodni do tego, czym są poltergeisty. Według niektórych są to ataki siły z zaświatów, według innych ofiary same są przyczyną dziwnych wydarzeń - chcą zwrócić na siebie uwagę i podświadomie powodują przesuwanie się przedmiotów. Czasami ataki poltergeista okazują się zwykłymi oszustwami albo źle zinterpretowanymi naturalnymi zjawiskami.
Prawdopodobnie przykładem oszustwa jest historia poltergeista z Enfield w Anglii. Dziwne wypadki działy się w obecności dwóch sióstr. W większości z tych wypadkow siostry te mogły "pomóc" duchowi, trudno je jednak podejrtzewać o unoszenie ciężkich kanap...
Przykładem naturalnego zjawiska jest historia kobiety z Wallasey (Anglia). W jej mieszkaniu przy drzwiach kuchennych pojawiały się kałuże wody, znikały przedmioty, a na ścianie pojawiła się dziwna substancja. Jej pojawienie się wg. starszej pani zostało spowodowane dziwnymi światłami widzianymi w tym samym miejscu na ścianie. Okazało się jednak, że kałuże są wynikiem bardzo dużej wilgoci ścian. Przedmioty ktoś z domowników odkładał po prostu w inne miejsca. Substancja na ścianie okazała się zwykłym grzybem, a światła były sygnałami alarmowymi z pobliskiego sklepu.
Podobnym przykładem może być sprawa rodziny budzonej co noc dźwiękami dochodzącymi z zabawkowej gitary. Malcolm Robinson, badacz zjawisk paranormalnych, sprawdził, co dzieje się w mieszkaniu tej rodziny. W nocy sfilmował pusty pokój i gitarę. Nagrał też dźwięki. Później okazało się, że dochodziły one z innej, zepsutej, zabawki.
Zdarzały się oczywiście niewyjaśnione przypadki. Jednym z nich jest sprawa poltergeista, ktory nawiedzał dom w Kilsyth w Szkocji. Matka i syn, mieszkające w tym domu, mieli już wszystkiego serdecznie dość. Badacze postanowili pozbyć się gościa. Przyklejono wszystkie obiekty do podłogi i zamontowano kamery i czujniki ruchu. Zarejestrowano kilka nietypowych zjawisk, np. wrażenie chłodu lub dziwne światła. Jednak po tej interwencji badaczy ataki poltergeista nie powtórzyły się więcej.

Poltergeisty nie muszą zawsze być przekleństwem. Bywają "przyjaciółmi", jak ten z Altrincham w Anglii. Podczas nieobecności właściciela domu, sprzątał go. Znane są inne przykłady pożytecznego ducha. Prawdopodobnie dzięki jednemu z nich, pewien człowiek codziennie odnajdywał w domu antyki, np. stare kule armatnie.

Komentuj(6)




"Gdy zamykaja sie jedne drzwi do szczęścia, otwierają sie inne,ale my tak długo patrzymy na te pierwsze, że nie widzimy tych drugich..."

szablon: Ylka dla: Linkup